KATALOG

Klucze pomiarowe i urządzenia do kontroli momentu

W tym dziale znajdą Państwo informację na temat narzędzi stosowanych do sprawdzania momentu dokręcania, jak również do kontroli samych narzędzi montażowych.

Klucze dynamometryczne służą do pomiaru i analizy dokręconych połączeń. Występują w wersjach mechanicznej i elektronicznej, z opcją pomiaru samego momentu dokręcania (±0,5%) bądź momentu i kąta (±0,1°). Zebrane dane zapisywane są w wewnętrznej pamięci, dzięki czemu użytkownik ma możliwość archiwizowania danych i dalszej analizy na komputerze, za pomocą dostarczonego oprogramowania. Oferowane przez nas klucze elektroniczne Freedom firmy SCS, dzięki wyjątkowej stabilności pomiaru i szeregowi przydatnych funkcji, stosowane są w procesie montażowym przez największe koncerny światowe. Jako jedyne na rynku pozwalają na analizę kontrolowanego połączenia w czasie rzeczywistym (wykres wyświetlany jest zaraz po pomiarze). Dla klientów preferujących prostsze klucze elektroniczne lub mechaniczne klucze pomiarowe w ofercie posiadamy produkty uznanych marek BMS oraz STURTEVANT RICHMONT.

Mierniki z cyfrowym wyświetlaczem służą do odczytu momentu siły i kąta dokręcania połączeń gwintowych mierzonych przetwornikami momentu (wbudowanymi lub zewnętrznymi - stacjonarnymi bądź obrotowymi). Przeznaczone są do kontroli pracy różnego rodzaju narzędzi montażowych i urządzeń zainstalowanych na liniach montażowych. Stosowane są również w działach kontroli jakości laboratoriach i serwisach. Dane zebrane przez mierniki (również bezprzewodowo) mogą być analizowane w samym urządzeniu lub na komputerze PC, za pomocą dostarczanego oprogramowania. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania klienci mogą stworzyć bazę wszystkich posiadanych narzędzi wraz z wynikami ich kontroli oraz informacjami dodatkowymi. W naszej ofercie posiadamy zaawansowane mierniki firmy SCSDatatouch, jak również prostsze analizatory momentu firmy BMS i HIOS.

Bardziej zaawansowaną wersją mierników są mobilne urządzenia pomiarowe. W naszej ofercie posiadamy produkowane na indywidualne zamówienie klienta (dowolny zakres momentów) urządzenia służące do kontroli wkrętarek na liniach montażowych. Najbardziej zaawansowany produkt firmy SCS to mobilny wózek pomiarowy FTY, posiadający hydrauliczne złącza testowe, dzięki którym możliwa jest pełna kontrola narzędzia na dowolnie zasymulowanym procesie dokręcania, bez konieczności odkręcania złącza. Istnieje również możliwość zabudowy przetworników mechanicznych, również z automatycznym napędem do wykonywania kalibracji kluczy.

Katalogi i ulotki: