KATALOG

Elektryczne wkrętarki montażowe monitorowane (EC)

Wkrętarki oraz wrzeciona z wbudowanymi przetwornikami to najbardziej zaawansowana grupa narzędzi dokręcających. Systemy te pozwalają na dowolne programowanie i realizowanie precyzyjnych procesów dokręcania, przy jednoczesnym monitorowaniu i archiwizowaniu wyników.

Narzędzia EC umożliwiają dokręcanie na zaprogramowany moment i kąt, mogą pracować w trybie automatycznym lub ręcznym, występują w wersjach kablowych i bezprzewodowych oraz pokrywają szeroki zakres od 0,1 - 2000 Nm przy zachowaniu wysokiej dokładności <5%. Oprócz standardowych wersji (kątowej, pistoletowej i prostej) do narzędzi zaadaptowane mogą zostać głowice specjalne umożliwiające realizowanie procesów dokręcania według wymogów klienta.

Opcjonalnie w ofercie posiadamy również wkrętarki elektryczne sterowane prądowo („current control”) – nie posiadają one przetwornika do pomiaru momentu i kąta, ale podobnie jak wkrętarki przetwornikowe, pozwalają na ustawienie wielu programów dokręcania dla jednego narzędzia, jak również umożliwiają archiwizację i analizę wyników.

Sterowniki do wkrętarek również występują w kilku wersjach oraz wyposażone mogą zostać w dodatkowe moduły komunikacyjne oraz porty I/O. Dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi istnieje możliwość wizualizacji procesu w czasie rzeczywistym, a włączenie systemu w sieć zakładową daje możliwość zdalnej konfiguracji narzędzia oraz ciągłego podglądu zdarzeń.

Jako autoryzowany przedstawiciel firm AMT, APEX/CLECO (w przeszłości Cooper Power Tools) oraz ASG w Polsce zapewniamy odpowiednie wsparcie produktowe w tym zakresie, jak również niezbędną obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną, realizowaną nie tylko przez nas, ale i bezpośrednio przez producentów. Dodatkowo zajmujemy się przeglądami serwisowymi oraz kalibracjami omawianych narzędzi, a w przypadku nowych projektów jesteśmy w stanie zaoferować kompletne stanowiska montażowe.

Katalogi i ulotki: