PRODUCENCI

AMT

W skład grupy ALFING wchodzą dwie firmy produkcyjne: Alfing Kessler Sondermaschinen GmbH (AKS) oraz Alfing Montagetechnik GmbH (AMT), jak również centra handlowo-serwisowe: Alfing Corporation w w USA i Alfing Machine Tools w Chinach. AKS i AMT są wspólnie zarządzane i ściśle powiązane w ramach projektowania, rozwoju i produkcji. Grupa ALFING zatrudnia ponad 500 osób i generuje roczne obroty w wysokości około 100 milionów Euro.

AMT to jeden z liderów na rynku sterowanych wkrętarek i wrzecion elektrycznych, systemów montażowych i automatyzacji produkcji. Dzięki ciągłemu rozwojowi swoich produktów i świetną obsługą przed i po-sprzedażową oraz atrakcyjnym cenom firma ta w ciągu kilku ostatnich lat dostarczyła tysiące narzędzi do fabryk na całym świecie, w tym również w Polsce (m.in. kompletnie wyposażona w narzędzia AMT została nowa fabryka VW we Wrześni).

Firma HERMES jest wyłącznym przedstawicielem AMT w Polsce – zarówno jeśli chodzi o dostawy nowych systemów montażowych, jak i naprawy gwarancyjne oraz pogwarancyjne. Pozostajemy w codziennym kontakcie z producentem i w razie potrzeby wspólnie odwiedzamy klientów oraz organizujemy warsztaty i szkolenia w siedzibie AMT w Aalen.

Ofertę firmy AMT można podzielić na następujące kategorie:
- wkrętarki przetwornikowe (EC) bezprzewodowe;
- wkrętarki przetwornikowe (EC) kablowe;
- wrzeciona dokręcające do zabudowy i zautomatyzowane systemy dokręcające;
- sterowniki do wkrętarek EC oraz wrzecion;
- stanowiska montażowe, systemy manipulacyjne i kompletne wyposażenie linii produkcyjnych. 

Wkrętarki bezprzewodowe AMT (seria PCXB, HCXB) charakteryzują się ergonomią, jakością wykonania i znakomitą powtarzalnością (Cm/Cmk). Wyposażone są m.in. w nowoczesny, bezszczotkowy silnik, przetwornik momentu i kąta, komfortowy przełącznik obrotów i programowania, sygnalizator statusu i wskaźnik naładowania baterii oraz interfejs do zbierania i przesyłania danych. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania m.in. systemu lokalizacyjnego, skanera kodów kreskowych, wyświetlacza czy specjalnych adapterów. Dodatkową zaletą narzędzi AMT jest również to, że mogą być zasilane przemysłowymi bateriami MAKITA, które także posiadamy w ofercie.

Wkrętarki kablowe AMT (seria PCX, HCX, HCR, PSX, HSX) są znakomitym wyborem dla aplikacji stacjonarnych, wymagających wysokiej precyzji dokręcania i dokładnej kontroli procesu. Narzędzia te stworzone zostały by sprostać najcięższym zadaniom, stąd do ich produkcji używa się wyłącznie najlepszych podzespołów (podobnie jak przy kluczach bezprzewodowych) oraz najbardziej wytrzymałych materiałów, takich jak włókno szklane w rękojeści czy poliuretan w obudowie silnika. Wszystko to skutkuje zwiększeniem żywotności narzędzi, a więc i redukcją kosztów związanych z serwisowaniem. Kilka dodatkowych patentów producenta powoduje że są to jedne z najlepszych dostępnych narzędzi montażowych na rynku.

Wrzeciona AMT (seria ECR, ESX) od lat wyznaczają standardy dotyczące precyzji, osiągów i niezawodności dla systemów montażowych. Dlatego też są pierwszym wyborem klientów poszukujących dokładnych, szybkich i bezobsługowych narzędzi dokręcających do zabudowy. Wrzeciona dostępne są w wielu konfiguracjach (proste, kątowe, z odsadzeniem) i posiadają różne systemy pomiarowe oraz dodatkowe akcesoria pozwalające dokładnie realizować i monitorować realizowane połączenie. Seria kompaktowych wrzecion KCX to z kolei jedne z najmniejszych i najlżejszych urządzeń na świecie. Zostały stworzone z myślą o aplikacjach, gdzie rozmiar i waga systemu dokręcającego ma kluczowe znaczenie. Znakomicie nadają się do zabudowy w robotach oraz do budowy wkrętarek wielowrzecionowych.

Sterowniki do wkrętarek oferowane przez AMT dobierane są do oferowanych narzędzi w dowolnej, wskazanej przez klienta, konfiguracji. Dobór odpowiedniego systemu sterującego gwarantuje, że otrzymamy sprzęt wyposażony wyłącznie w funkcje, które chcemy wykorzystać – dlatego też cena zawsze będzie niższa od rozwiązania konkurencji. Seria sterowników SMX obejmuje urządzenia zarówno bardzo proste (sterownik programowany z komputera), będące uzupełnieniem systemu (sterownik podrzędny) czy też w pełni zaawansowane (sterownik z wyświetlaczem i portami dodatkowymi). Do obsługi narzędzi bezprzewodowych oferujemy sterownik SMX-BT, mogący współpracować jednocześnie z aż 10 narzędziami (nie tylko wkrętarkami, ale i również kluczami ręcznymi czy nitownicami)!

Firma AMT to nie tylko producent najwyższej klasy narzędzi montażowych, to również biuro projektowe oraz własna produkcja kompletnych stanowisk montażowych, systemów manipulacyjnych oraz linii produkcyjnych.

Więcej na temat firmy z Aalen znajdą Państwo tutaj - STRONA AMT.

Autoryzacja:

Katalogi i ulotki:

Pobierz katalog w formacie PDF
AMT kablowe katalog PL.pdf
Data aktualizacji: 10/07/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
AMT wrzeciona katalog PL.pdf
Data aktualizacji: 10/07/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
AMT akumulatorowe katalog PL.pdf
Data aktualizacji: 10/07/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
AMT prezentacja firmy PL.pdf
Data aktualizacji: 10/07/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
AMT GyroFlex ulotka EN.pdf
Data aktualizacji: 10/07/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
AMT iTeleskop ulotka EN.pdf
Data aktualizacji: 10/07/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
AMT Ultrasonic prezentacja EN.ppt
Data aktualizacji: 10/07/2019