×

1. Wkrętarki elektryczne z przetwornikami (EC)

Producenci:

www.hermestools.eu/?strona=producent&id=4
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=7
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=37
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=38

Zakres oferty:

  • elektryczne wkrętarki przewodowe z kontrolą momentu i kąta dokręcania;
  • elektryczne wkrętarki akumulatorowe z kontrolą momentu i kąta dokręcania;
  • inteligentne wrzeciona dokręcające;
  • wkrętarki precyzyjne na niskie i bardzo niskie (mikro) momenty, do pracy ręcznej i automatycznej; 
  • zautomatyzowane i zrobotyzowane stacje dokręcające oraz stanowiska montażowe.

Wkrętarki z przetwornikami to najbardziej zaawansowana grupa narzędzi dokręcających. Systemy te pozwalają na dowolne programowanie i realizowanie precyzyjnych procesów dokręcania (dokładność w limicie 0,5-5%), przy jednoczesnym monitorowaniu i archiwizowaniu wyników. Narzędzia EC umożliwiają dokręcanie na zaprogramowany moment i kąt, mogą pracować w trybie automatycznym lub ręcznym, występują w wersjach kablowych i bezprzewodowych oraz pokrywają szeroki zakres momentów. Sterowniki do wkrętarek wyposażone mogą zostać w dodatkowe moduły komunikacyjne oraz porty I/O. Dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi istnieje możliwość wizualizacji procesu w czasie rzeczywistym, a włączenie systemu w sieć zakładową daje możliwość zdalnej konfiguracji narzędzia oraz ciągłego podglądu zdarzeń. W zakresie ręcznych wkrętarek przewodowych EC na momenty dokręcania od 0,5 do 250 Nm, oferujemy niezawodne i innowacyjne narzędzia AMT HSX (kątowe i proste), PSX (pistoletowe) oraz sterowniki SMX.

Wkrętarki akumulatorowe EC AMT HCXB (kątowe i proste) oraz PCXB (pistoletowe) posiadają taką samą, pełną funkcjonalność jak narzędzia kablowe, mogą pracować jednak również samodzielnie, bez sterowników - programowanie odbywa się wtedy zdalnie, a dane przesyłane są bezprzewodowo. Zakres momentów, który pokrywają oferowane przez nas narzędzia to 2 do 94 Nm. Dla klientów poszukujących rozwiązania prostszego, które umożliwi jednak bezprzewodową pracę i dokręcanie jednym narzędziem kilku śrub, polecamy hybrydowe wkrętarki CLECO CellCore, posiadające wbudowany wyświetlacz - interfejs do programowania. Dzięki temu jedno narzędzie może z powodzeniem zastąpić kilka głośnych, mniej dokładnych i drogich w utrzymaniu wkrętarek pneumatycznych, dodatkowo umożliwiając zbieranie danych dokręcania.

Inteligentne wrzeciona dokręcające AMT ESX oraz KSX (kompaktowe) mogą zostać wykorzystane przez klienta lub integratora jako część stanowiska montażowego lub dostarczone przez naszą firmę jako kompletne, zautomatyzowane lub zrobotyzowane stacje dokręcające. Wrzeciona mają budowę modułową i zapewniają najwyższą precyzję procesu dokręcania dzięki czujnikom wykrywającym moment bezpośrednio na wyjściu. Nawet przy rozbudowanych konstrukcjach z dwoma przetwornikami pomiarowymi do rejestrowania momentu obrotowego i kąta obrotu, wrzeciono jest podłączone do sterowania tylko za pomocą jednego kabla hybrydowego do transmisji danych i sterowania, a poprzez diody LED wyświetlane są stan pracy i komunikacji, jak również potwierdzenie dokręcenia. Oferowane przez nas w tym zakresie wrzeciona standardowe (katalogowe) pokrywają momenty od 3 do 1300 Nm.

Precyzyjne wkrętarki niskonapięciowe z przetwornikiem KOLVER K-Ducer (KDS) to rozwiązanie dedykowane do niskich momentów dokręcania (od 0.1 Nm). Wkrętarki te charakteryzują się wysoką dokładnością (od 1%) dzięki zastosowaniu najwyższej jakości kompaktowego przetwornika, bardzo dobrą ergonomią pracy, ochroną temperaturową, wskaźnikami LED OK/NOK i wieloma innowacyjnymi funkcjami. Seria KDS dostępna jest w konfiguracji prostej, pistoletowej i jako wrzeciona do zabudowy. Wkrętarki KDS są programowane i kontrolowane są sterownikiem KDU, wyposażonym w kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym i intuicyjny interfejs. Całość zamknięta jest w kompaktowej obudowie i zapewnia pełną zdolność komunikacyjną przy użyciu dowolnego systemu zewnętrznego.

Dla momentów bardzo niskich (od 0.01 Nm) w naszej ofercie dostępne są dodatkowo wkrętaki firmy N-GINERIC ng-TDH, ng-TDHQ, ng-TDS, ng-TDSQ które poza bardzo wysoką dokładnością (moment od 0.5% i kąt 0.1°) posiadają zaawansowane funkcje kontroli wykonywanego połączenia, funkcje umożliwiającą wykrycie odpowiedniego momentu wkręcania dla danego detalu i nie wymagają zastosowania sterownika - podłączane są bezpośrednio do PC. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się zwłaszcza jako element autonomicznej stacji skręcającej małe elementy, zautomatyzowanej lub wyposażonej w robota, również z systemem bezpośredniego podawania śrub. Oferowane urządzenia spełniają założenia Przemysłu 4.0.

Szczegółowe informacje na temat oferowanych narzędzi i rozwiązań w tym zakresie znajdują się w załączonych materiałach.

Katalogi:

Ulotki:

Prezentacje:

Filmy:

KOLVER -Prezentacja firmy
KOLVER K-Ducer system przetwornikowy
Kolver K-Ducer Wkrętarki przetwornikowe
RADIO TRANSMITTER MODULE FOR SCREWDRIVERS
AMT Technologia dokręcania
CLECO Sterowniki mPRO
N-GINERIC Półautomatyczny system dokręcania śrub
N-GINERIC Stacja robotyczna do mikrowkrętów
N-GINERIC Zautomatyzowany system dokręcania śrub
N-GINERIC Aplikacja do wkręcania z kontrolą momentu
Wkrętarki Cleco CellCore
Wkrętarki montażowe Cleco CellCore - prezentacja
AMT Stacja montażu tylnej osi
AMT przykładowe realizacje projektów
CLECO wkrętarki CellClutch