×

8. Klucze montażowe i pomiarowe

Producenci:

www.hermestools.eu/?strona=producent&id=16

Zakres oferty:

  • elektroniczne klucze pomiarowe moment/kąt z przetwornikiem i żyroskopem;
  • elektroniczne klucze produkcyjne moment/kąt z przetwornikiem i żyroskopem oraz bezprzewodową komunikacją;
  • klucze klikowe moment/kąt z bezprzewodową komunikacją;
  • sterowniki do obsługi i zbierania danych z kluczy elektronicznych i kluczy klikowych oraz wkrętarek EC;
  • klucze dynamometryczne;
  • wkrętaki i śrubokręty dynamometryczne.

Elektroniczne klucze pomiarowe służą do pomiaru i analizy dokręconych połączeń z najwyższą wymaganą przez normy dokładnością (moment ±0,5% i kąt ±0,1°). Zebrane dane zapisywane są w wewnętrznej pamięci, dzięki czemu użytkownik ma możliwość archiwizowania danych i dalszej analizy za pomocą dostarczonego oprogramowania. Oferowane przez nas klucze elektroniczne SCS Freedom, dzięki wyjątkowej stabilności pomiaru i szeregowi przydatnych funkcji stosowane są przez największe i najlepsze firmy produkcyjne z branży automotive, aerospace czy general industry. Jako jedyne klucze pomiarowe na rynku pozwalają na analizę kontrolowanego połączenia w czasie rzeczywistym (wykres wyświetlany jest zaraz po pomiarze) i automatyczne wykrywanie momentu resztkowego (tzw. smart breakaway). Narzędzia mogą pracować w trybie kontrolnym (SPC), zaprogramowanym i sterowanym bez możliwości ingerencji użytkownika oraz laboratoryjnym (LAB) z pełnym dostępem do zmiany ustawień.

Elektroniczne klucze produkcyjne SCS Freedom PRW dzięki wbudowanemu przetwornikowi do pomiaru momentu oraz żyroskopowi do pomiaru kąta swoją funkcjonalnością przypominają wkrętarki EC. Narzędzia mogą posiadać wbudowany skaner i moduł do komunikacji bezprzewodowej, dzięki czemu możliwe jest ich programowanie i zbieranie danych w czasie rzeczywistym, oraz podłączenie z dedykowanym lub zewnętrznym sterownikiem bądź bezpośrednio do bazy danych klienta. Wykorzystanie dodatkowego oprogramowania umożliwia również wizualizowanie procesu produkcji oraz kontrolę położenia narzędzia i kolejności dokręcania. Klucz występuje również w wersji przewodowej SCS Freedom EWW o zmniejszonych gabarytach (oddzielnie narzędzie i elektronika z wyświetlaczem), wymaganej przy niektórych procesach montażowych. Do obsługi narzędzi i analizy danych służy platforma SCS Explorer, a cały proces produkcyjny może być nadzorowany i wizualizowany za pomocą programu SCS VPG+.

Klucze klikowe SCS CLS umożliwiają dokręcanie oraz weryfikowanie połączeń na moment/kąt oraz przesyłanie zebranych wyników w czasie rzeczywistym. Dzięki temu proces montażu zabezpieczony jest przed błędami produkcyjnymi (brak dokręcenia, podwójne dokręcenie, niepoprawne dokręcenie), kontrolowana jest liczba wykonanych połączeń oraz ich wyniki. Z jednym sterownikiem SCS FIM EVO może pracować nawet kilkanaście kluczy jednocześnie, a system zbierania danych i weryfikacji może zostać podłączony do urządzenia zewnętrznego lub centralnej bazy danych. Sterownik FIM EVO współpracuje nie tylko z kluczami klikowymi i elektronicznymi, możliwe jest również podłączenie do niego dowolnych wkrętarek EC, dzięki czemu zarządzamy danymi ze wszystkich urządzeń dokręcających na linii montażowej.

W naszej ofercie dostępne są również klucze dynamometryczne w wersji mechanicznej i elektronicznej, służące do produkcji oraz kontroli połączeń i charakteryzujące się niezwykłą wytrzymałością. Klucze produkcyjne występują również w opcji z modułem do bezprzewodowego przesyłania danych oraz jednym z kilku dostępnych sterowników, które umożliwiają dwukierunkową komunikację z narzędziami. Do sterownika możemy podłączyć aż do 16 kluczy elektronicznych oraz mechanicznych, a cały system pracować może jako jeden z elementów kompletnego stanowiska montażowego.

Do dokręcania najmniejszych śrubek (moment od 0,01 Nm) dedykowane są wkrętaki i śrubokręty dynamometryczne. W tym zakresie zaoferować możemy zarówno wkrętaki zasilane elektronicznie (z możliwością zbierania danych), jak również wysokiej jakości ręczne śrubokręty dynamometryczne, blokowane na jeden konkretny moment dokręcania (produkcyjne) lub z momentem nastawnym/skalą (do kontroli połączeń).

Szczegółowe informacje na temat oferowanych narzędzi i rozwiązań w tym zakresie znajdują się w załączonych materiałach.

Katalogi:

Pobierz katalog w formacie PDF
SCS katalog
08/02/2021

Ulotki:

Prezentacje:

Filmy:

HAZET film HAZET moment · efektywne obliczenia długości klucza
HAZET SmartTAC SYSTEM 7000 STAC
HAZET film Klucz dynamometryczny SYSTEM 5000-3 CT (wersja długa/przedłużona)
SCS System pozycjonowania
SCS Przemysł 4.0
SCS Klucz Freedom4 funkcja kontroli pozycji dłoni
SCS Klucz Freedom3 + wizualizacja produkcji i pozycjonowanie z programem VPG
SCS Sterownik FIM
SCS Klucz CLS w połączeniu ze sterownikiem FIM EVO
SCS Freedom4 - Klucz z funkcją wykrywania przeszkód
SCS Klucz Freedom4 używany do dokręcania motocykla