×

6. Ramiona reakcyjne do wkrętarek

Producenci:

www.hermestools.eu/?strona=producent&id=27

Zakres oferty:

  • linearne i przegubowe ramiona reakcyjne;
  • ramiona teleskopowe i podwieszane;
  • ramiona reakcyjne z kontrolą pozycji;
  • pantografy i manipulatory;
  • systemy nośne i balansery.

Systemy reakcyjne pochłaniają reakcję powstającą podczas użytkowania narzędzi montażowych oraz „przejmują” ich ciężar, zapewniają dokładność i powtarzalność procesu dokręcania oraz zwiększają ergonomię i bezpieczeństwo na linii produkcyjnej. Urządzenia marki DOGA dostępne są w wielu opcjach, a w przypadku braku rozwiązania standardowego wspólnie z producentami projektujemy i budujemy urządzenia dostosowane do wytycznych klienta.

Linearne i przegubowe ramiona reakcyjne zamocowane są najczęściej do stołów montażowych i zapewniają absorpcje momentu reakcyjnego wywołanego przez pracę narzędzia montażowego. Ramiona linearne DOGA BA pozwalają na zachowanie prostopadłości narzędzia względem stanowiska montażowego lub stałą orientacje względem montowanego detalu. Narzędzie zamocowane w uchwycie może poruszać się w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Ramiona przegubowe DOGA BA...R oraz ramiona ślizgowe DOGA BA...C charakteryzują się wysoką elastycznością pracy, a ruch zbliżony do ruchu ludzkiego ramienia pozwala na pracę w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Zastosowanie przegubu wpływa na wyższy komfort pracy operatora przy zachowaniu bezpieczeństwa na stanowisku montażowym. Szeroki wybór akcesoriów takich jak uchwyty, zaciski, prowadnice przedłużające pozwoli na odpowiednie dostosowanie ramienia do stanowiska pracy. Dodatkowo dostępne są systemy wspomagające pracę operatora - system easy push i baper.

Ramiona teleskopowe i podwieszane z powodzeniem wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym ze względu na łatwość montażu na istniejących elementach linii montażowej (np. szyny), zajmowanie bardzo małej ilości miejsca, oraz szeroki zakres pracy (do 300 Nm). Swoje zastosowanie znajdą również w pozostałych gałęziach przemysłu w których potrzebne jest pochłonięcie reakcji z narzędzia montażowego. Ramiona teleskopowe DOGA DMF/DMFi posiadają lekką i bezobsługową konstrukcję z włókna węglowego (nie wymagają smarowania) i dostarczane są ze standardowymi uchwytami do montażu na stałe lub z systemem ruchomym (montaż na szynie). Szeroki wybór uchwytów pozwala na odpowiednie dopasowanie narzędzia do istniejącej linii montażowej. Ramiona podwieszane DOGA Slider to systemy idealnie rozwiązanie dla ciasnych i i mocno zabudowanych stanowisk roboczych. Zawieszone na stałe lub na ruchomej szynie pozwalają na dużą swobodę pracy, a dzięki zastosowaniu pionowej szyny są jednym z najbardziej ergonomicznych rozwiązań na linii montażowej. Dla trudno dostępnych miejsc i nietypowych rozwiązań producent przewiduje przygotowanie specjalnych wykonań.

Ramiona reakcyjne DOGA wszystkich wyżej wspomnianych serii mogą zostać wyposażone w nowoczesny system pozycjonowania DOGA Posi-Control - enkodery oraz opcjonalnie sterownik DPC Touch. Dzięki temu operator jest instruowany odnośnie kolejnych wykonywanych operacji, a narzędzie uruchamiane jest wyłącznie gdy zachowana jest ustalona kolejność dokręcania oraz położenie narzędzia. System poprawia jakość produkcji dzięki eliminacji błędów, zapewniając dokładne sekwencjonowanie i pozycjonowanie oraz jest kompatybilny z narzędziami pneumatycznymi, elektrycznymi i EC - zarówno tymi oferowanymi przez nas, jak i pozostałymi dostępnymi na rynku.

Poza ramionami linearnymi, przegubowymi, teleskopowymi i podwieszanymi, oferujemy również ramiona specjalne oraz większe systemy manipulacyjne oraz pantografy - przeznaczone nie tylko do narzędzi dokręcających ale i innych urządzeń bądź produktów wymagających wykorzystania systemu nośnego na linii montażowej. W ofercie posiadamy również proste ale skuteczne i wytrzymałe balansery TECNA.

Szczegółowe informacje na temat oferowanych narzędzi i rozwiązań w tym zakresie znajdują się w załączonych materiałach.

Katalogi:

Pobierz katalog w formacie PDF
DOGA katalog
28/05/2020
Pobierz katalog w formacie PDF
TECNA katalog
01/06/2020

Ulotki:

Prezentacje:

Filmy:

DOGA easy push prezentacja
DOGA 2xdpc prezentacja
DOGA ogranicznik prezentacja
DOGA ramiona prezentacja
Doga BA 60 C
Doga ramiona reakcyjne węglowe
DOGA Ramiona z systemem pozycjonowania
DOGA Ramiona reakcyjne
DOGA System automatycznego podawania śrub
DOGA System pozycjonowania /montaż siedzeń samochodowych/
Doga DPC prezentacja