PRODUCENCI

SCS

Firma SCS Concept została założona w roku 2005, jej główna siedziba oraz zakład produkcyjny zlokalizowane są w Mediolanie. Mimo dopiero kilkunastu lat działalności, dzięki doświadczeniu swoich właścicieli oraz skompletowaniu kadry najlepszych specjalistów na rynku, SCS stał się najbardziej innowacyjną firmą w branży elektronicznych narzędzi dynamometrycznych oraz systemów pomiarowych i kalibracyjnych dla narzędzi montażowych. Firma najprężniej działa w sektorze motoryzacyjnym, lotniczym oraz pozostałych gałęziach przemysłu, w których wykorzystywane są narzędzia montażowe i dynamometryczne. Obecnie produkty SCS, takie jak elektroniczne klucze produkcyjne i pomiarowe oraz wózki do kalibracji, dzięki najlepszej funkcjonalności na rynku, stały się standardem w wielu światowych koncernach (VW, FCA, BMW, Daimler, Renault, Airbus, UTC, Caterpillar i wielu innych). 

Firma HERMES jest wyłącznym dystrybutorem narzędzi marki SCS na rynku polskim. Wspiera nas nie tylko główny oddział firmy z Włoch (SCS Concept Italia), ale również pracownicy z Francji (SCS Concept France) oraz z Niemiec  - firma Q-DIRECT, dodatkowo odpowiedzialna za kalibrację i szkolenia oraz wsparcie serwisowe. Oczywiście również nasi pracownicy posiadają niezbędną wiedzę oraz doświadczenie by doradzić Państwu w doborze odpowiedniego sprzętu, jak również zająć się obsługą serwisową (przeglądy oraz naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne).

Jedna z najważniejszych grup produktowych w ofercie SCS to linia elektronicznych kluczy montażowych oraz kontrolnych. Klucze Freedom3 oraz EWW3 (wersja kablowa) to najbardziej innowacyjne produkty na rynku, posiadają wbudowany przetwornik momentu oraz żyroskop do pomiaru kąta oraz pracować mogą w 3 trybach – produkcyjnym (PRW), laboratoryjnym (LAB) i kontrolnym (SPC). Zakres pracy narzędzi to 1.5-1500 Nm, klucze posiadają ekran dodatkowy, wyświetlający nie tylko wynik dokręcenia czy pomiaru ale również wykres prezentujący faktyczną charakterystykę połączenia (jedyny taki produkt na rynku). Dane zbierane są w pamięci urządzenia lub mogą być przesyłane drogą bezprzewodową (tryb PRW) do systemu zewnętrznego lub dodatkowego programu przez nas dostarczanego (VPG). Klucze wyposażone mogą być również w czytnik kodów kreskowych umożliwiający nie tylko przypisanie wyników do kodu produktu ale również wybór programu pracy. Unikalny program Smart Breakaway pozwala wykonać pomiar momentu w już dokręconej śrubie bez konieczności wprowadzania dodatkowych ustawień. Do analizy danych dostępne są programy na PC – SQNet oraz F3 Explorer.

W grupie przenośnych urządzeń do kalibracji/kontroli oraz analizy momentu i kąta dokręcania znajdują się m.in. mierniki (urządzenia do zbierania danych) DataTouch współpracujące z przetwornikami stacjonarnymi i obrotowymi. Mierniki umożliwiają wykonanie pomiarów Cm/Cmk oraz Cp/Cpk wszystkich typów narzędzi montażowych, mogą wyposażone zostać w skaner kodów kreskowych i moduł do pracy bezprzewodowej. Przetworniki dostępne są w zakresie od 0.1-5000Nm i zapewniają wymaganą przez normy dokładność 0,5%. Dodatkowo do testów dynamicznych oferujemy symulatory złącza z różnymi końcówkami, a do pomiarów śrub klucze z wbudowanym przetwornikiem i żyroskopem.

Trzeci ważny segment produktów oferowanych przez firmę SCS to rewolucyjne wózki i stacje do kalibracji, pomiarów oraz analizy narzędzi montażowych (wrzecion, kluczy, wkrętarek pneumatycznych, elektrycznych itd.), zgodnie z różnymi normami (ISO 6789, ISO 5393). Najbardziej znane urządzenie w tej grupie to wózek FTY, posiadający rewolucyjne innowacje oraz zaawansowane funkcje pozwalające użytkownikowi dowolnie konfigurować i symulować testy narzędzi w czasie rzeczywistym oraz analizować dane na zintegrowanym komputerze PC. Do urządzenia zaadaptować możemy bezolejowe hamulce hydrauliczne pozwalające na wykonywanie pomiarów w zakresie od 0.2-1000Nm, na życzenie klienta wózek wyposażamy też w dodatkowy osprzęt do testowanych narzędzi (belka kalibracyjna, wspornik do wrzecion, drążek reakcyjny itd.). Inne dostępne wózki w ofercie firmy to: wózek MSB wyposażony w przetworniki statyczne z symulatorami złącza, wózek FTA do ręcznego i wózek AWT do automatycznego testu kluczy dynamometrycznych.

Poza samymi produktami, dzięki współpracy z niemieckim laboratorium firmy Q-DIRECT, możemy zaoferować Państwu również kalibrację narzędzi montażowych oraz urządzeń kontrolnych według procedur DIN51309, DKD-R 3-7, DKD-R 3-8, DIN ISO 6789, VDI/VDE 2646, EA 10-14 czy VDI/VDE 2648. Wszystkie kalibracje odbywać się mogą również u Państwa w zakładzie, dzięki wykorzystaniu mobilnego laboratorium akredytowanego przez DAkkS, zgodnie z normą DIN EN ISO/IEC 17025:2005. Dodatkowo wraz z technikami Q-DIRECT prowadzimy warsztaty i szkolenia na temat technologii dokręcania, kontroli połączeń oraz kalibracji narzędzi montażowych.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich urządzeń SCS marki znajdują się poniżej oraz na stronach naszych partnerów, do których linki podajemy – STRONA SCS i STRONA Q-DIRECT.

Autoryzacja:

 

Katalogi i ulotki:

Pobierz katalog w formacie PDF
Pobierz katalog w formacie PDF
SCS katalog PL.pdf
Data aktualizacji: 10/07/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
SCS klucz F3 freedom3 ulotka.pdf
Data aktualizacji: 10/07/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
SCS Geolocalization ulotka.pdf
Data aktualizacji: 21/10/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
SCS mierniki i analizatory ulotka.pdf
Data aktualizacji: 10/07/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
SCS wozek FTY prezentacja PL.pdf
Data aktualizacji: 10/07/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
SCS prezentacja firmy.pdf
Data aktualizacji: 07/08/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
SCS CLS Electronic Click Wrench ulotka.pdf
Data aktualizacji: 21/10/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
SCS freedom4 ulotka.pdf
Data aktualizacji: 21/10/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
SCS FTS ulotka.pdf
Data aktualizacji: 21/10/2019
Pobierz katalog w formacie PDF
SCS FIM EVO ulotka.pdf
Data aktualizacji: 21/10/2019