×

AIMCO

www.aimco-global.com

AIMCO to globalny sprzedawca i producent dostarczający niestandardowe rozwiązania dla swoich klientów. Firma AIMCO z siedzibą w Portland to jeden z największych i najbardziej innowacyjnych dostawców narzędzi pneumatycznych oraz wiodący importer, eksporter i producent narzędzi przemysłowych. AIMCO eksportuje obecnie do ponad 33 krajów. AIMCO oferuje jedną z najbardziej kompleksowych ofert produktów do kluczowych zastosowań w zakresie mocowania lub skręcania, obsługując klientów z branż motoryzacyjnej, rolniczej i terenowej, energii wiatrowej, lotniczej, elektronicznej, wyrobów medycznych, montażu ogólnego i nie tylko. Posiada potężną sieć dystrybutorów na całym świecie i dogodnie zlokalizowane zespoły sprzedaży, zapewniające optymalną obsługę klienta. Laboratoria serwisowe, naprawcze i kalibracyjne zapewniają szybką realizację napraw; dodatkowo całe elektroniczne wyposażenie dynamometryczne spełnia standardy NIST.


Historia firmy rozpoczęła się w 1970 r., kiedy firma AIMCO została wyłącznym importerem w Stanach Zjednoczonych japońskiego producenta Uryu Seisaku, Ltd., który od 1915 r. stał się pionierem producenta narzędzi pneumatycznych w Japonii. AIMCO i Uryu są nadal partnerami.

W 1999 roku firma AIMCO uruchomiła swój oddział produkcyjny AcraDyne®, który produkuje jedną z najnowocześniejszych i kompletnych linii narzędzi sterowanych prądem stałym, systemów zarządzania danymi i niestandardowych systemów wielowrzecionowych o momencie obrotowym od około 1 do 17 000 Nm.

 Firma oferuje wkrętarki elektroimpulsowe AcraDrive będące hybrydą technologii napędów ciągłych i elektroimpulsowych, umożliwiające dokręcanie praktycznie bez drążków reakcyjnych.


 W 1982 roku AIMCO założyło Eagle Group z siedzibą w Portland w stanie Oregon, w siedzibie głównej AIMCO. Eagle Group jest spółką zależną będącą w całości własnością AIMCO.
Eagle Group jest wiodącym dostawcą narzędzi dla rynków przemysłowych, w tym usuwania materiału, wykańczania, konserwacji, motoryzacji i montażu.

 

Katalogi:

Pobierz katalog w formacie PDF
AIMCO katalog EN
31/03/2023

Ulotki:

Prezentacje:

Filmy:

AIMCO film Prezentacja oferty
AIMCO film Klucz dynamometryczny 120 Nm
AIMCO film Dokręcanie na wysoki moment
AIMCO film AcraDrive Nissan
AIMCO film Linia montażowa Hyundai
AIMCO film Dokręcanie - system wrzecion