KATALOG

Akumulatorowe wkrętarki montażowe mechaniczne

Oferowane przez nas wysokiej klasy akumulatorowe wkrętarki montażowe ze sprzęgłem mechanicznym stosowane są we wszystkich segmentach produkcji wymagających precyzyjnego dokręcenia śruby z dokładnie określonym momentem dokręcania (<10%).

Obecnie w naszej ofercie dostępne są modele pokrywające zakres momentów od 0,5 - 60 Nm, występujące w wersjach pistoletowej, kątowej oraz prostej (dodatkowo do narzędzi zaadaptować możemy głowice specjalne). Opcjonalnie dostępne są narzędzia z modułami bezprzewodowego przesyłu danych, dzięki czemu użytkownik ma możliwość nadzorowania procesu dokręcania, co w konsekwencji prowadzi do całkowitego eliminowania połączeń ze statusem NOK.

W porównaniu do tradycyjnych wkrętarek elektrycznych i pneumatycznych, wkrętarki akumulatorowe pozwalają na uzyskanie znacznych korzyści. Pomijając niski ciężar i niewielkie wymiary, narzędzia te gwarantują pełnię bezpieczeństwa dla operatora, co jest czynnikiem niezwykle istotnym, jeżeli uwzględnimy obowiązujące normy w tym zakresie. W zakładach przemysłowych narzędzia z zasilaniem akumulatorowym są oznaką postępu, ponieważ umożliwiają większą swobodę i niezależność podczas pracy oraz wyeliminowania konieczności korzystania z instalacji pneumatycznej, co w sposób bezpośredni przekłada się na oszczędności w procesie produkcyjnym.

Zalety akumulatorowych wkrętarek montażowych to nie tylko precyzyjne sprzęgło wyłączające, mały ciężar oraz szeroki zakres momentu dokręcania – to również szereg dodatkowych funkcji jak możliwa kontrola prędkości obrotów silnika w kilku krokach, blokada ponownego dokręcania, funkcja wolnego startu lub zatrzymania czy kontrola stanu naładowania akumulatora.

W tym zakresie reprezentujemy w Polsce na wyłączność dwóch światowych liderów rynku akumulatorowych wkrętarek montażowych - firmę MAKITA oraz firmę FEIN. Dzięki wieloletniej współpracy z tymi firmami i bardzo dobremu wsparciu logistycznemu oraz technicznemu zapewniamy błyskawiczne dostawy oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, wykonywanie darmowych testów na liniach produkcyjnych, jak również regularne wizyty w celu prezentacji nowości oraz usprawniania procesu dokręcania.

Katalogi i ulotki: