KATALOG

Klucze dynamometryczne montażowe

Kolejną grupą ręcznych narzędzi montażowych stanowią klucze dynamometryczne. Najbardziej zaawansowanym produktem w tej grupie jest elektroniczny klucz Freedom firmy SCS, posiadający przetwornik do pomiaru momentu dokręcania oraz żyroskop do pomiaru kąta obrotu. Narzędzie te swoją funkcjonalnością przypominają klucze EC – mogą posiadać wbudowany skaner i moduł do komunikacji bezprzewodowej, dzięki czemu możliwe jest ich programowanie oraz zbieranie danych w czasie rzeczywistym. Dzięki wykorzystaniu dodatkowego oprogramowania możliwe jest również wizualizowanie procesu produkcji oraz kontrola położenia narzędzia. Klucz występuje również w wersji przewodowej (oddzielnie narzędzie i elektronika z wyświetlaczem), wymaganej przy niektórych procesach montażowych.

W przypadku gdy interesuje nas wykorzystanie większej liczby mniej zaawansowanych technologicznie kluczy dynamometrycznych, czy to elektronicznych, czy mechanicznych, skorzystać możemy z oferty firmy STURTEVANT RICHMONT. Ta amerykańska firma od wielu lat produkuje niezwykle wytrzymałe narzędzia, charakteryzujące się również bardzo wysoką dokładnością. Standardowe klucze dynamometryczne mogą zostać dostarczone w wersji z modułem do bezprzewodowego przesyłu danych oraz jednym z kilku dostępnych sterowników, które umożliwiają dwukierunkową komunikację z narzędziami. Do sterownika Global400 możemy podłączyć aż do 16 kluczy elektronicznych oraz mechanicznych, a cały system pracować może jako jeden z elementów kompletnego stanowiska montażowego. W przypadku gdy wykorzystać chcemy wyłącznie bezprzewodowe klucze mechaniczne, najlepiej sprawdzą się sterowniki PTV lub TCV.

Uzupełnieniem naszej oferty w omawianym zakresie są proste w obsłudze i niezawodne klucze elektroniczne oraz mechaniczne firmy BMS. Te pierwsze występują w kilku wersjach oprogramowania i również mogą przesyłać dane drogą bezprzewodową.

Do dokręcania najmniejszych śrubek (moment od 0,05 Nm) dedykowane są śrubokręty dynamometryczne. W tym zakresie zaoferować możemy zarówno wkrętaki zasilane elektronicznie (z możliwością zbierania danych), jak również doskonałe ręczne śrubokręty dynamometryczne, nastawione na jeden konkretny moment dokręcania (produkcyjne) lub z momentem nastawnym/skalą (do kontroli najmniejszych połączeń).

Katalogi i ulotki: