×

Urządzenia do kontroli momentu i kąta

Producenci:

www.hermestools.eu/?strona=producent&id=16
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=38
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=37
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=9

Zakres oferty:

  • mierniki/analizatory danych z przetworników;
  • przetworniki obrotowe (dynamiczne) momentu i kąta, również w wersji bezprzewodowej;
  • przetworniki stacjonarne momentu i kąta, również w wersji bezprzewodowej;
  • symulatory złącza;
  • wózki pomiarowe i stacje do kalibracji, z systemami hydraulicznymi i mechanicznymi, również do testów automatycznych (bez ingerencji operatora);
  • usługa kalibracji wszystkich rodzajów narzędzi dokręcających i pomiarowych moment/kąt, również na miejscu u klienta (laboratorium mobilne).

Mierniki z cyfrowym wyświetlaczem służą do odczytu momentu i kąta dokręcania połączeń gwintowych mierzonych przetwornikami momentu (wbudowanymi lub zewnętrznymi - stacjonarnymi bądź obrotowymi). Przeznaczone są do kontroli pracy różnego rodzaju narzędzi montażowych i urządzeń zainstalowanych na liniach produkcyjnych. Stosowane są również w działach kontroli jakości, laboratoriach i serwisach. Dane zebrane przez mierniki (również bezprzewodowo) mogą być analizowane w samym urządzeniu lub na komputerze PC, za pomocą dostarczanego oprogramowania. Oprogramowanie SQnet umożliwia pełne zarządzanie wszystkimi narzędziami montażowymi znajdującymi się na zakładzie. Stworzona baza danych narzędzi zawiera wszelkie niezbędne informację - producenta, dostawcę, obszar działania, model narzędzia wraz z opisem i specyfikacją techniczną, a całość powiązana jest z testami kontroli jakości (certyfikaty CM/CMK). W naszej ofercie posiadamy m.in. zaawansowane mierniki SCS DataTouch i EasyTouch oraz MTC-P, jak również prostsze urządzenia do zbierania danych z przetworników, oraz z przetwornikami wbudowanymi do pomiarów wkrętarek niskonapięciowych (HIOS HP/HDP i HM/HIT, KOLVER K i Mini K, Cleco Torque Analyzer) lub kluczy dynamometrycznych.

Oferowane przez nas przetworniki oraz mierniki i analizatory firmy SCS występują w opcji stacjonarnej do pomiaru statycznego (seria SMC), obrotowej do pomiaru dynamicznego (serii RMC/RMCTA) oraz pod postacią kluczy i śrubokrętów podłączanych do miernika w celu zebrania danych z wykonanego połączenia śrubowego (seria FWE/FWE TA/FSE). Połączenie przetwornika z miernikiem odbywa się za pomocą przewodu lub bezprzewodowo przy wykorzystaniu technologii Bluetooth. Każdy przetwornik wyposażony jest w chip do automatycznego rozpoznawania, a dane kalibracyjne przechowywane są w pamięci układu. Przetworniki stacjonarne są przeznaczone do testowania kluczy klikowych, wkrętarek ręcznych i narzędzi impulsowych (z dedykowanymi symulatorami złącza), dostępna jest również wersja do pomiaru siły nitowania i zaciągu nitonakrętek (Freedom RGT). Przetworniki obrotowe zapewniają precyzyjny pomiar wartości momentu, wykonany na rzeczywistym połączeniu, stanowią również rozwiązanie dla pomiaru narzędzi pracujących na stanowiskach z utrudnionym dostępem lub wkrętarek wielowrzecionowych. Do jednego miernika podłączone może być od jednego do nawet kilkunastu przetworników. W ofercie posiadamy również przetworniki N-GINERIC dedykowane do bardzo małych momentów (od 0,01 Nm), które mogą podłączone zostać bezpośrednio do urządzenia mobilnego (komputera lub telefonu), za pomocą kabla lub bezprzewodowo.

Bardziej zaawansowaną wersją mierników są mobilne urządzenia pomiarowe. W naszej ofercie posiadamy produkowane na indywidualne zamówienie klienta (dowolny zakres momentów i ilość zabudowanych przetworników oraz mnóstwo opcji dodatkowych) urządzenia służące do kontroli wkrętarek bezpośrednio na lub przy liniach montażowych. Najbardziej zaawansowany produkt w naszej ofercie w tym zakresie to mobilny wózek pomiarowy SCS FTY, posiadający hydrauliczne złącza testowe, dzięki którym możliwa jest pełna kontrola narzędzi dokręcających (wkrętarek EC, akumulatorowych, pneumatycznych, kluczy ręcznych) na dowolnie zasymulowanym procesie dokręcania, bez konieczności odkręcania złącza. Istnieje również możliwość zabudowy przetworników mechanicznych, również z automatycznym napędem do wykonywania kalibracji kluczy dynamometrycznych. Nowym i unikalnym rozwiązaniem na rynku jest wózek pomiarowy SCS FTS będący połączeniem wózka do kalibracji wkrętarek (FTY) oraz wózka do automatycznego pomiaru kluczy (AWT).

Poza szeroką gamą urządzeń do kontroli momentu dokręcania oferujemy kilka rodzajów oprogramowania do kontroli procesów pomiarowych, zbierania oraz analizy danych i zarządzania bazą danych wszystkich narzędzi montażowych znajdujących się na zakładzie, m.in. SCS SQnet+ oraz SYNER Q. Dla klientów nie posiadających swoich urządzeń pomiarowych oferujemy również usługi kalibracji/pomiarów narzędzi dokręcających na posiadanym przez nas wózku pomiarowym FTY lub na miernikach z przetwornikami. Realizujemy też (z pomocą laboratorium firmy SCS) kalibracje różnego typu urządzeń pomiarowych, w razie potrzeby również na miejscu u klienta (laboratorium mobilne).

Szczegółowe informacje na temat oferowanych narzędzi i rozwiązań w tym zakresie znajdują się w załączonych materiałach.

Katalogi:

Pobierz katalog w formacie PDF
SCS katalog PL
07/03/2024

Ulotki:

Prezentacje:

Filmy:

SCS film Mobilne stanowisko do kontroli narzędzi FTY
SCS film Automatyczne testy narzędzi na linii produkcyjnej Multi FTY
SCS film DataTouch - kontrola procesu dokręcania
SCS film Freedom4 - Klucz z funkcją wykrywania przeszkód
SCS film Stanowisko testowe FTS
SCS film Automatyczne stanowisko testowe FTA
SCS film Klucz Freedom3 + wizualizacja produkcji i pozycjonowanie z programem VPG
N-GINERIC film Aplikacja do automatycznego pomiaru momentu dla damperów
N-GINERIC film Bezprzewodowy pomiar momentu i siły
N-GINERIC film Mobilny sprzęt do pomiaru momentu, badania CMK i kalibracji wkrętarki
N-GINERIC film Pomiar momentu i siły zacisku
N-GINERIC film Przetwornik momentu i kąta
N-GINERIC film Sensor kąt/moment -test
N-GINERIC film Zautomatyzowany system dokręcania śrub
AIMCO film Klucz dynamometryczny 120 Nm
SCS film FMS - Elastyczne stanowisko modułowe
SCS film FTS Automatyczne testy kluczy i testowanie elektronarzędzi
SCS film Nowe rozwiązanie w zakresie montażu silników samolotowych
SCS film Nowa platforma SYNER do zbierania, porównywania i analizowania danych