×

Wkrętarki niskonapięciowe i podajniki

Producenci:

www.hermestools.eu/?strona=producent&id=37
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=9
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=38
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=36

Zakres oferty:

  • wkrętarki niskonapięciowe z przetwornikiem (EC);
  • wkrętarki niskonapięciowe sterowane prądowo (CC);
  • wkrętarki niskonapięciowe ze sprzęgłem mechanicznym;
  • wkrętarki na niskie (mikro) momenty do zabudowy oraz zautomatyzowane i zrobotyzowane stacje dokręcające;
  • podajniki śrub i systemy podawania zintegrowane z narzędziami dokręcającymi;
  • podajniki taśmy i etykiet.

Wkrętarki niskonapięciowe z przetwornikiem (EC) są najbardziej zaawansowanymi narzędziami w grupie oferowanych przez naszą firmę elektrycznych wkrętarek na niskie (od 0.01 Nm) momenty dokręcania. Umożliwiają precyzyjne dokręcanie z kontrolą momentu i kąta oraz archiwizację i przesyłanie wyników, wraz z przypisaniem ich do kodu montowanego produktu. Na jednym narzędziu możliwe jest ustawienie kilkudziesięciu wielokrokowych programów dokręcania, które można łączyć w sekwencje. Narzędzia dostarczamy jako samodzielne rozwiązania do montażu manualnego oraz jako część zintegrowanych stacji montażowych. Dla momentów niskich (od 0.1 Nm przy dokładności 1-5%) proponujemy wkrętarki KOLVER K-Ducer ze sterownikiem, dla bardzo niskich (od 0.01 Nm) wkrętarki N-GINERIC eTDH, które poza bardzo wysoką dokładnością (moment od 0.5% i kąt 0.1°) posiadają zaawansowane funkcje kontroli wykonywanego połączenia i nie wymagają zastosowania sterownika - podłączane są bezpośrednio do PC. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się zwłaszcza jako część kompletnego stanowiska montażowego, zautomatyzowanego lub wyposażonego w robota, z systemem bezpośredniego podawania śrub.

Wkrętarki niskonapięciowe sterowane prądowo (CC - Current Control) nie posiadają przetwornika do pomiaru momentu i kąta, ale podobnie jak wkrętarki przetwornikowe, posiadają bardzo wysoką dokładność (+/- 5%) oraz możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń, takich jak selektor nasadek, switch box, skaner kodów kreskowych, kolumna sygnalizacyjna itp. Rozwiązanie to umożliwia również ustawienie wielu programów dokręcania dla jednego narzędzia i archiwizację wyników. Oferowane przez nas wkrętarki KOLVER Pluto/Nato/Mito posiadają silniki bezrdzeniowe i kontrolowane są przez najnowocześniejsze elektroniczne jednostki sterujące. Dzięki niskim kosztom zakupu (w porównaniu do wkrętarek EC), instalacji, obsługi i konserwacji, jak również dzięki obniżonemu poziomowi wibracji i hałasu, wkrętaki sterowane prądowo stanowią idealną alternatywę dla wkrętarek pneumatycznych, umożliwiając jednocześnie zastąpienie kilku narzędzi jednym.

Wkrętarki elektryczne ze sprzęgłem mechanicznym na niskie momenty dokręcania dostępne są w wersji bezszczotkowej i szczotkowej, charakteryzują się wysoką dokładnością (<7%), szerokim zakresem prędkości, różnymi systemami mocowań bita (HEX, H4, H5) oraz możliwością uruchamiania na docisk lub poprzez dźwignię. Mogą pracować niezależnie lub w połączeniu ze sterownikiem PLC (wersje z wyprowadzeniem sygnałów I/O), dostępne są też wersje automatyczne – do zabudowy. W tej grupie produktów proponujemy wkrętarki HIOS (m.in. BLG, BL, CL, VB) oraz KOLVER (m.in. FAB /RAF, KBL). Bardzo ciekawą i unikalną opcją są również wkrętarki HIOS BLG-BC2 z wbudowanym wyświetlaczem, posiadającym możliwość weryfikacji procesu dokręcania OK/NOK, zliczanie wykonanych połączeń oraz szereg innych przydatnych funkcji. Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia wkrętaka do sterownika PLC klienta lub do modułu z portami input/output - BLG-IO-Pro1.

Półautomatyczne i automatyczne podajniki śrub OHTAKE/QUICHER NS/NJ oraz NSBI/NSRI polecamy jako rozwiązanie dla przyspieszenia i uporządkowania procesu montażu małych elementów. Płynne wydawanie śrub na wymiennej szynie znacznie usprawnia pracę operatora wkrętarki i ułatwia pobieranie śruby na bit. Podajniki obsługiwane mogą być manualnie lub automatycznie (zamontowane w linii automatycznej lub przy robocie). Dzięki wymiennym szynom obsługiwane mogą być śruby różnej wielkości, dodatkowo dostępnych jest kilka typów gniazd odbioru śruby, w tym obrotowe, które eliminują wibracje oraz poprawiają precyzję podawania. Innym typem podajnika stosowanym na liniach produkcyjnych jest podajnik śrub do ręki z licznikiem OHTAKE ORK - dzięki temu urządzeniu mamy pewność, że operator pobrał odpowiednią liczbę śrub do zamontowania wybranego detalu.

Podajniki (dyspensery) taśmy oraz etykiet stosowane są na liniach produkcyjnych i w działach utrzymaniu ruchu do dokładnego i kontrolowanego wydawania taśmy, pasków, etykiet czy kodów. Użytkownik ma możliwość ustawienia prędkości, ilości czy długości podawanego materiału. W naszej ofercie posiadamy kilkanaście rodzajów tego typu podajników.

Szczegółowe informacje na temat oferowanych narzędzi i rozwiązań w tym zakresie znajdują się w załączonych materiałach.


Katalogi:

Ulotki:

Prezentacje:

Filmy:

KOLVER film K-Ducer Wkrętarki przetwornikowe
HIOS film Wkrętarka BLG BC2
OHTAKE film Podajniki śrub
N-GINERIC film Zautomatyzowany system dokręcania śrub
OHTAKE film Podajniki śrub
OHTAKE film Podajniki śrub LS-HM
OHTAKE film Podajniki śrub NJR
OHTAKE film Podajnik LS-HR
OHTAKE film Podajnik NSB
OHTAKE film Podajnik OM 26M
OHTAKE film Podajnik OM 26R
OHTAKE film Podajniki
OHTAKE film Podajnik NJ - Wymiana szyny
KOLVER film Podajnik śrub
HIOS film Podajnik śrub