×

Narzędzia dla przemysłu lotniczego

Producenci:

	www.hermestools.eu/?strona=producent&id=15
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=10
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=7
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=3

Zakres oferty:

  • frezy, wiertła, nawiertaki i rozwiertaki;
  • pogłębiacze i wiertło-pogłębiacze;
  • szczotki do otworów pod nity;
  • oprawki mikrometryczne;
  • wiertnice półautomatyczne i automatyczne, wiertarki z posuwem oraz stacje wiercące;
  • pneumatyczne nitownice ręczne i szczęki do nitownic oraz stacje nitujące;
  • bity pod śruby i wkręty stosowane w lotnictwie;
  • szlifierki i wiertarki pneumatyczne, głowice specjalne do wiertarek.

Od ponad 70 lat narzędzia produkowane przez firmę APEX TOOL GROUP (ATG) pod marką RECOULES są niezwykle cenione przez przemysł lotniczy na całym świecie. Oferowane przez nas frezy, wiertła, nawiertarki, rozwiertaki i pogłębiacze pozwalają na uzyskanie optymalnych jakościowo cech otworu (m.in. średnicy, kąta nachylenia oraz głębokości) przygotowanych pod dalsze procesy montażu, najczęściej nitowanie. Produkty znane są ze swojej innowacyjności, trwałości, niezawodności i wielofunkcyjności, produkowane są z najlepszych materiałów przy pomocy precyzyjnej maszynerii i sprostają nawet najtwardszym materiałom, jak dural czy tytan. RECOULES posiada szeroki wybór typowych rozwiązań wykorzystywanych w branży lotniczej, ale nie zamyka się na wykonania specjalne - nietypowe wymiary, materiał lub wiercenie dwustopniowe również z jednoczesnym pogłębianiem nie stanowią problemu.

Słynące z niezwykłej precyzji oprawki mikrometryczne/ograniczniki głębokości wiercenia (microstop drill cages) firmy RECOULES są z dużym zaufaniem stosowane przez klientów z branży lotniczej na całym świecie. Doskonałą jakość zapewnia wykorzystanie do ich produkcji najlepszych materiałów dobranych według najsurowszych norm. Przed dostarczeniem do klienta oprawki poddawane są szczegółowej kontroli defektoskopowej.

ATG od wielu lat jest również liderem rynku zaawansowanego sprzętu wiercącego dla przemysłu lotniczego i aeronautycznego. Najbardziej znanym produktem firmy w tym zakresie są automatyczne lub półautomatyczne wiertnice RECOULES (m.in. nowa seria A1), DOLER oraz QUACKENBUSH, łączące stały posuw (positive feed drill) ze stałym odwiórowaniem. Urządzenia te są specjalnie skonstruowane do precyzyjnego wiercenia w wielowarstwowych materiałach – tytanowych, kompozytowych czy aluminiowych. Wiertarki budowane są również pod specjalne aplikacje klienta, po wcześniejszym przetestowaniu materiału oraz konsultacjach na linii produkcyjnej i dobraniu odpowiedniego zamka do zamocowania maszyny.

Dla procesu montażu w przemyśle lotniczym oferujemy najwyższej jakości urządzenia do nitowania marki RECOULES (nitownice ręczne serii RB ze szczękami typu C-Yoke, Alligator, oraz specjalne wykonania). Precyzja działania, łatwość obsługi oraz niezawodność i trwałość sprawiają, że narzędzia te są niezastąpione w każdej fabryce produkującej komponenty aerospace. Dużym zainteresowaniem i bardzo dobrą opinią wśród użytkowników cieszą się również szczotki wykorzystywane do oczyszczenia otworu pod nit z pozostałości farby, brudu, rdzy i innych elementów powstałych przy wykonaniu otworu. Zastosowanie pilota naprowadzającego znacznie wpływa na bezpieczeństwo użytkowania, a zapewnienie dodatniego kontaktu elektrycznego eliminuje gromadzenie się elektryczności statycznej.

Uzupełnieniem naszej oferty dla branży aerospace są specjalistyczne głowice do wiertarek oraz końcówki do wkrętarek, m.in. bity (cały asortyment opisany dokładnie w zakładce -> Bity i nasadki oraz Głowice specjalne) oraz szlifierki i wiertarki pneumatyczne DOTCO (więcej na ten temat w zakładce -> Narzędzia pneumatyczne do obróbki i silniki).

Szczegółowe informacje na temat oferowanych w tym zakresie rozwiązań w załączonych materiałach.

Katalogi:

Ulotki:

Prezentacje:

Filmy:

APEX film Bity i nasadki
APEX film µ-Guard
APEX film u-Guard
LUEBBERING film LSP3
CLECO film Wkrętarki seria 19
CLECO film Wkrętarki seria 19
KOKEN film Ochrona nasadki
SCS film Nowe rozwiązanie w zakresie montażu silników samolotowych
SCS film Nowa platforma SYNER do zbierania, porównywania i analizowania danych