×

Wkrętarki przetwornikowe kablowe

Producenci:

www.hermestools.eu/?strona=producent&id=4
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=37
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=16
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=36
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=38

Zakres oferty:

  • elektryczne wkrętarki przewodowe z kontrolą momentu i kąta dokręcania;
  • inteligentne wrzeciona dokręcające;
  • wkrętarki przewodowe elektroimpulsowe;
  • wkrętarki precyzyjne na niskie i bardzo niskie (mikro) momenty, do pracy ręcznej i automatycznej; 
  • zautomatyzowane i zrobotyzowane stacje dokręcające oraz stanowiska montażowe.

Wkrętarki z przetwornikami to najbardziej zaawansowana grupa narzędzi dokręcających. Systemy te pozwalają na dowolne programowanie i realizowanie precyzyjnych procesów dokręcania (dokładność w limicie 0,5-5%), przy jednoczesnym monitorowaniu i archiwizowaniu wyników. Narzędzia EC umożliwiają dokręcanie na zaprogramowany moment i kąt, mogą pracować w trybie automatycznym lub ręcznym, występują w wersjach kablowych i bezprzewodowych oraz pokrywają szeroki zakres momentów. Sterowniki do wkrętarek wyposażone mogą zostać w dodatkowe moduły komunikacyjne oraz porty I/O. Dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi istnieje możliwość wizualizacji procesu w czasie rzeczywistym, a włączenie systemu w sieć zakładową daje możliwość zdalnej konfiguracji narzędzia oraz ciągłego podglądu zdarzeń. W zakresie ręcznych wkrętarek przewodowych EC na momenty dokręcania od 0,5 do 250 Nm, oferujemy niezawodne i innowacyjne narzędzia AMT HSX (kątowe i proste), PSX (pistoletowe) oraz sterowniki SMX.

Inteligentne wrzeciona dokręcające AMT ESX oraz KSX (kompaktowe) mogą zostać wykorzystane przez klienta lub integratora jako część stanowiska montażowego lub dostarczone przez naszą firmę jako kompletne, zautomatyzowane lub zrobotyzowane stacje dokręcające. Wrzeciona mają budowę modułową i zapewniają najwyższą precyzję procesu dokręcania dzięki czujnikom wykrywającym moment bezpośrednio na wyjściu. Nawet przy rozbudowanych konstrukcjach z dwoma przetwornikami pomiarowymi do rejestrowania momentu obrotowego i kąta obrotu, wrzeciono jest podłączone do sterowania tylko za pomocą jednego kabla hybrydowego do transmisji danych i sterowania, a poprzez diody LED wyświetlane są stan pracy i komunikacji, jak również potwierdzenie dokręcenia. Oferowane przez nas w tym zakresie wrzeciona standardowe (katalogowe) pokrywają momenty od 3 do 1300 Nm.

Wkrętarki elektroimpulsowe sprawdzają się w operacjach, gdzie potrzebujemy dużej prędkości narzędzia przy znikomej reakcji momentu na rękę operatora z pełną kontrolą i archiwizacją danych z dokręcania. Oferujemy narzędzia firmy Aimco o zakresach 18-30Nm i 28-50Nm o budowie pistoletowej.

Precyzyjne wkrętarki niskonapięciowe z przetwornikiem KOLVER K-Ducer (KDS) to rozwiązanie dedykowane do niskich momentów dokręcania (od 0.1 Nm). Wkrętarki te charakteryzują się wysoką dokładnością (od 1%) dzięki zastosowaniu najwyższej jakości kompaktowego przetwornika, bardzo dobrą ergonomią pracy, ochroną temperaturową, wskaźnikami LED OK/NOK i wieloma innowacyjnymi funkcjami. Seria KDS dostępna jest w konfiguracji prostej, pistoletowej i jako wrzeciona do zabudowy. Wkrętarki KDS są programowane i kontrolowane są sterownikiem KDU, wyposażonym w kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym i intuicyjny interfejs. Całość zamknięta jest w kompaktowej obudowie i zapewnia pełną zdolność komunikacyjną przy użyciu dowolnego systemu zewnętrznego.

Dla momentów bardzo niskich (od 0.01 Nm) w naszej ofercie dostępne są dodatkowo wkrętaki firmyN-GINERIC ng-eTDH oraz TDH i TDS które poza bardzo wysoką dokładnością (moment od 0.5% i kąt 0.1°) posiadają zaawansowane funkcje kontroli wykonywanego połączenia, funkcje umożliwiającą wykrycie odpowiedniego momentu wkręcania dla danego detalu i nie wymagają zastosowania sterownika - podłączane są bezpośrednio do PC. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się zwłaszcza jako element autonomicznej stacji skręcającej małe elementy, zautomatyzowanej lub wyposażonej w robota, również z systemem bezpośredniego podawania śrub. Oferowane urządzenia spełniają założenia Przemysłu 4.0.

Szczegółowe informacje na temat oferowanych narzędzi i rozwiązań w tym zakresie znajdują się w załączonych materiałach.

Katalogi:

Ulotki:

Prezentacje:

Filmy:

AMT film przykładowe realizacje projektów
AIMCO film AcraDrive Nissan
AIMCO film Dokręcanie - system wrzecion
AMT film Technologia dokręcania
AIMCO film Linia montażowa Hyundai
AIMCO film AcraDrive Nissan
KOLVER film K-Ducer system przetwornikowy
SCS film Sterownik FIM EVO
KOLVER film K-Ducer Wkrętarki przetwornikowe